חצ'קון בעין, בליטה בעין, פצעון בעין, פצע בעפעף

"חצ'קון בעין" (בליטה בעין) הוא המונח העממי של תופעות בריאותיות שונות, לרבות שעורה בעין, שעורה כלואה, דלקת בלפריטיס ועוד. אם התעוררתם בבוקר וגיליתם בליטה בעפעפיים, ייתכן שגם אצלכם התפתחה STYE (שעורה). בואו נדבר על זה, מה עושים כדי לטפל בתופעה? האם בכלל צריך לטפל בחצ'קון בעין?

קודם כל והכי חשוב, אם יש לכם מצב רפואי מסוים שמדאיג אתכם, יהיה חשוב לקבל ייעוץ מאת רופא. אל תסתפקו במידע שאתם שואבים מהאינטרנט, גם אם הוא מדויק כמו המידע שאנחנו ריכזנו כאן עבורכם. לאחר שהסרנו מהדרך את המובן מאיליו, בואו נדבר על חצ'קון בעין, מה זה בעצם? אז במילים יותר מדויקות, אנחנו למעשה מדברים על מקרה של שעורה בעין.

צור/י קשר עם מומחה

חייגו 058-644-5151 בכל שעה

כיצד מתפתחת שעורה בעין?

שעורה בעין (חצ'קון בעין) יכולה להתפתח בעקבות סיבות שונות, כמו למשל הסיבה של בלפריטיס. בלפריטיס היא מצב של דלקת בעפעפיים, מה שלעיתים קשה מאוד לאבחון ואיתור. בלפריטיס היא דלקת עפעפיים שיכולה להוביל למצב של התפתחות חצ'קון בעין (שעורה).

כשיש כבר שעורה בעין, יהיה חשוב לא להתעסק איתה. אל תנסו לפוצץ חצ'קון בעין, אל תתעסקו אתו והרחיקו ידיים מלוכלכות ממנו. אם תנסו לפוצץ חצ'קון בעין, זה אך ורק יחמיר את המצב. כמו כן, ייתכן שהתופעה תסתבך. בואו נבין כיצד.

האם שעורה בעין יכולה להוביל למצבים בריאותיים נוספים?

לא פעם, אנשים מנסים לפוצץ חצ'קון בעין, מה שיכול להוביל למצב של "שעורה כלואה" (פצעון בעין), זיהום מוגלתי, דלקת זיהומית, פציעה, בעיות ראייה וטשטוש ועוד. למי שאינו מכיר את התופעה, שעורה כלואה היא מצב בו הבלוטה השומנית נחסמת לגמרי והופכת למוגלתית. במקרים אלו, כמובן שיהיה חשוב לקבל טיפול רפואי.

שימו לב, חצ'קון בעין יכול להתפתח על החלק העליון של העפעפיים וגם בחלק התחתון שלהם. כך או כך, בדרך כלל הוא ירגיש אדום, נפוח, כואב, ולפעמים מרגישים תחושה של "לכלוך בעין". בעוד שהשעורה יכולה לחלוף מעצמה, במקרים אחרים היא תצריך התערבות רפואית.

צור/י קשר עם מומחה

חייגו 058-644-5151 בכל שעה

כיצד לטפל בחצ'קון בעין?

הכי טוב? לקבל טיפול רפואי. אם אתם מעדיפים לנסות לטפל קודם כל לבד בחצ'קון בעין (פצע בעפעף), אתם יכולים לפעול בשיטת הקומפרסים. זה עובד ככה: אתם לוקחים מטלית לחה או שקיק תה, טובלים במים חמימים ומבצעים קומפרסים על העין. הקומפרסים צריכים להימשך כ-10-15 דקות. כמו כן, ישנם תכשירים טיפוליים שונים לטיפול בחצ'קון בעין, שעורה בעין, דלקת בלפריטיס ועוד. קבעו פגישת ייעוץ עם רופא עיניים וקבלו מידע נוסף.

דילוג לתוכן